מהו מתח מיני?

מתח מיני מתרחש כאשר שני אנשים מקיימים אינטראקציה וחשים תשוקה מינית, אך לא מתרחשת פעילות מינית. מתח מיני מתייחס יותר לכל מה שמוביל למין מאשר למעשה של קיום יחסי מין.

תופעה זו היא חוויה נפוצה מאוד. זה קורה לעתים קרובות במסגרת העבודה – לחלק מהקולגות לעבודה יש חיבורים סודיים ולא רוצים שכולם במשרד ידעו, חלקם מפלרטטים למהדרין, בעוד שאחרים מרגישים מביכים כי לא פעלו לפי המתח המיני שלהם.

המשיכו לקרוא כדי ללמוד כיצד לזהות מתח מיני, לקבוע אם מתח מיני בריא, להימנע ממתח מיני לא רצוי ולהבין שמתח מיני הוא נורמלי.

סימני מתח מיני

כמעט כולם חוו מתח מיני מאהבה בבית הספר או בעבודה לפחות פעם אחת. איך אתה יודע אם זה קורה לך? סימני מתח מיני כוללים:

 • אתה מרגיש פרפרים כשהם קרובים
 • אתה חושב עליהם בלי הפסקה
 • חום הגוף שלך עולה עם כל רמה של מגע פיזי
 • העיניים שלך לא יכולות שלא לחשוף את התשוקה המינית שלך

אתה מקבל פרפרים

לא משנה כמה תנסו להסתיר את זה, האדם הזה תמיד מצליח בכל מה שקשור להרעיד את הלב שלכם. זה יכול להיות הריח של הבושם/קלן שלהם, הדרך שבה הם הולכים או החיוך שלהם. מה שזה לא יהיה, אתה נתפס בהתלהבות בכל פעם.

אתה לא יכול להפסיק לחשוב עליהם

זה אף פעם לא נכשל; המוח שלך תמיד תקוע על האדם המסוים הזה. הסחות דעת הן חסרות טעם, ולהיות עסוק זה אתגר. בוא נודה בזה, אתה משוגע עליהם.

כל מגע פיזי מחמם אותך

זה יכול להיות לחיצת יד או חיבוק. בכל פעם שהם קרובים, מובטח לך להרגיש חם בכל הגוף. אין ספק שאתה בקסם שלהם, ללא מאמץ.

עיניים אומרות הכל

העיניים שלך אומרות כל מה שאתה לא יכול. אומרים שעיניים הן החלונות לנשמה, אבל במקרה הזה, העיניים הן המילים לחשק המיני שלך!

האם מתח מיני בריא?

בתחילה, מתח מיני אינו מזיק. פלירטוט, הקנטה ורצון להיות ליד אותו אדם מיוחד הם כולם חלק מהתהליך; עם זאת, כדאי להתייחס לתחושה הזו מכל הזוויות. האם מתח מיני בריא? לדברי השדכנית המקצועית והמומחה למערכות יחסים סטיבן וורד, יש כמה חסרונות:

מתח מיני יכול ליצור מתח ואיבה אם אחד מבני הזוג משתמש בו כדי למנף את השני. אם אדם אחד משתוקק לסקס והשני משתמש בו כדי להפעיל כוח על האחר ולשלוט בו, זה יכול להוביל לבעיות גדולות יותר כמו כעס, טינה ועוינות.

בנוסף, מתח מיני יכול להיות מסוכן כשמדובר בתקיפה מינית. אדם אחד יכול לפרש לא נכון את האופן שבו מישהו לבוש או מפלרטט. הם עלולים לפנטז יתר על המידה ולחשוב שזה משהו שהוא לא.

היו אינספור קורבנות אונס ו/או מקרים של סחר והתעללות במין בנסיבות מסוימות כמו אלה. המספרים עולים מדי יום בחטיפות וברציחות, שרבים מהם התחילו ממשיכה מינית.

דרכים בטוחות להימנע ממתח מיני לא רצוי (הטרדה)

עצות אלו אמורות לסייע בהקלת מתח מיני חד צדדי לא רצוי. תרגל מחוות בטוחות אלה כדי להימנע ממצבים לא נוחים.

 • שמור על מרחק בטוח מזרים (בכל המיקומים)
 • לשאת תרסיס פלפל או טייזר ליתר ביטחון
 • דבר בשם עצמך והיה ברור לגבי כוונותיך
 • אל תפחד להזעיק עזרה
 • תמיד היו מודעים לסביבתכם
 • נסו לא ללכת למקומות לבד

הבינו שהמתח המיני הוא נורמלי

האם אתה זוכר את כל האדרנלין המצטבר הזה כשהמאהב שלך שם לב בך? או בערב הנשף? ושלא לדבר על ההורמונים המשתוללים שנדמה שאיש לא הזהיר אותך מפניהם ביעילות בנקודת זמן קריטית. אנו חווים מתח מיני כבני נוער כשאין לנו מושג מה לעשות עם אנרגיות כאלה.

באופן בלתי נמנע, מתח מיני הוא נורמלי. אנשים תמיד יימשכו למישהו, אז זה משהו שאי אפשר לברוח ממנו או לברוח ממנו. אמנם אינך יכול לשלוט מי אוהב אותך, אך אתה יכול להגן על עצמך מפני התקדמות לא רצויה.

מתח מיני יכול להיות טוב או רע. כבני אדם, יש לנו את הזכות להביע את עצמנו, אבל לא כאשר זה גורם למישהו אחר לאי נוחות. כמו בכל דבר, כבוד צריך להיות המרכיב המרכזי כשפונים למישהו.

מתח מיני הוא רק חלק מהחיים שמתמקד ישירות בתשוקה. יש לנו הרבה רצונות בחיים, אבל אנחנו פועלים רק לפי מעטים — וזה לא מקרי.

טיפים להתקדם באחריות

אנשים יתייחסו אליך רק כמו שאתה מאפשר להם. וברוב המקרים, אתה צריך ללמד אותם איך להתייחס אליך. זה אומר:

 • הגדרת הסטנדרט
 • לתת להם לדעת מה מתאים ומה לא
 • עומד על שלך

כשאתה מניח את הבסיס, אין מקום לטעויות. ובאשר למתח מיני, אם זה לא, אז הפוך את זה לא נחרץ!

מחשבות אחרונות

החיים הם משחק של משיכה ואיפוק. הרצונות שלנו לא צריכים לעלות על המוסר שלנו. כל החלטה שאנו מקבלים יכולה לשנות את כל חיינו ברגע. מתח מיני יכול להיות חמוד ומהנה אבל יכול להיות גם מסוכן אם הוא נתפס בצורה לא נכונה. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לכבד את המרחב של אנשים אחרים ולתקשר בצורה יעילה, כך שאין בלבול. ואם התחושה היא הדדית, תהנו ממנה!

הפיצו את הידע הזה לבני הנוער כי הם זקוקים לו ביותר. נערים ונערות צעירים צריכים במיוחד לדעת על פרמטרים ומרחב אישי. זה מתחיל מוקדם, ומבוגרים/הורים יכולים ללמד אותם את חשיבות הקול ולהשתמש בו באמצעות דוגמה. מתח מיני יכול להיות שלושה דברים: לא מזיק, מזיק או מסוכן. תבחר בחכמה.

דילוג לתוכן