פולידייט – סקירה מלאה

פולידייט

קהל יעד: אתר היכרויות לאנשים המעוניינים במערכות יחסים פוליאמוריות

פולידייט זוהי פלטפורמת היכרויות מודרנית ומגוונת, אשר מקדמת היכרויות פוליאמוריות ומיועדת לכל מי שדוגל באורח חיים פוליאמורי או במערכות יחסים פתוחות / א-מונוגמיות. משום שיש רגישות חברתית רבה מאוד סביב הגישה הפוליאמורית, פולידייט מספקת מראש סביבה בטוחה למשתמשים שלה ומאפשרת יצירת חשבונות דיסקרטיים.

ביקורת אתר היכרויות פולידייט - יתרונות מול חסרונות, פיצ'רים מיוחדים ועוד

תוכלו למצוא באתר פנויים, גרושים, פרודים וכן גם נשואים, תוך מתן דגש ואכיפה מקפדת כי כל האינטרקציות הנוצרות דרך פולדייט הינן בידיעת ובהסכמת כל הנוגעים בדבר. היא נגישה היום גם דרך אתר וגם באמצעות אפליקציה אשר הושקה בשנת 2020. בנוסף, פולידייט יצרה מועדון לקוחות בו ניתן לקבל התראות, עדכונים והנחות על מסיבות, אירועים ומפגשי הקהילה הא-מונוגמית.

יתרונות מול חסרונות

יתרונות

חסרונות

מה זה פוליאמוריה?

פוליאמוריה זו גישה המאפשרת לאנשים ליצור קשרי אוהבים מרובים בו זמנית (המילה מגיעה, פשוטו כמשמעו, מהשורש היווני "פולי", שפירושו "רבים", והשורש הלטיני "אמורי", שפירושו "אהבה"). האלמנט המכריע המבדיל בין פוליאמוריה לבגידה הוא ההתנהלות בידיעתם ובהסכמתם של כל המעורבים. בגידה משמעותה משבר באמון, בדרך כלל כאשר אחד או יותר מהצדדים במערכת יחסים אינם מודעים ומסכימים לפעולות לא מונוגמיות של אחר. מדובר בגישה הרבה יותר נפוצה ממה שנהוג לחשוב, אשר רק הולכת ונהיית פופולרית יותר עם הזמן. היום, יותר ויותר ישראלים נפתחים לאפשרות לקשר פוליאמורי ומגלים שהקשר האידיאלי עבורם הוא אינו מונוגמי לחלוטין.

 

פוליאמוריה שמה דגש ופוקוס על החיבור הרגשי והרומנטי בין הצדדים, בעוד שסוגי אינטראקציות א-מונוגמים אחרים עושים רושם מזדמנים ומיניים יותר. סקס הוא אלמנט בעל נוכחות במערכות יחסים פוליאמוריות – עבור הרבה אנשים סקס מהווה חלק בלתי נפרד בהבעת אהבה בין סוגים רבים של אנשים – אבל עבור פוליאמורים רבים זה לא עיקר העניין. בעקבות כך נוצר מצב שדי הרבה מחברי הקהילה הא-מינית מעריכים את הגישה הפוליאמורית מהסיבה הזו, משום שהיא מאפשרת להם לנהל מערכת יחסים רומנטית א-מינית עם מישהו שיש לו צרכים מיניים וניתנת לו האפשרות הלגיטימית לענות עליהם מחוץ למערכת היחסים איתם.

 

מהם הסוגים העיקריים של מערכות יחסים פוליאמוריות?

תחת המטריה הרחבה של פוליאמוריה יש תתי מושגים רבים. בשביל להקל על הגלישה שלכם באתר ההיכרויות פולידייט ובעולם הפוליאמורי בכלל אנחנו נמנה כאן את ארבע הקטגוריות העיקריות:

 

פוליאמוריה היררכית

פוליאמוריה היררכית זו דינמיקה בה בני הזוג רואים זה את זה בעדיפות ראשונה. כל אחד מהם חופשי לעסוק במערכות יחסים רומנטיות משניות, אבל בדרך כלל יהיו חוקי יסוד או מגבלות בנוגע לעד כמה מערכות היחסים האחרות יכולות להתפתח ואיזה כיוון הן יכולות לתפוס.

 

פוליאמוריה לא היררכית

הסידור הפוליאמורי הזה דומה לדינמיקה ההיררכית, אבל כאן בן הזוג אינו במרכז. כלומר אין עדיפות בהכרח לבן/בת הזוג הנוכחיים של אותו אדם, והוא יכול לנהל מערכות יחסים שונות עם אנשים אחרים תוך משא ומתן על כל דבר עם בן/בת הזוג הנוכחיים. שתי הצורות הללו מהוות את הרוב המכריע של מערכות יחסים פוליאמוריות.

 

סולו פוליאמוריה

מונח חדש יחסית, פוליאמוריה סולו מתייחסת לאדם שיש לו מספר מערכות יחסים רומנטיות אך אין לו אף אחד מהסממנים המותנים של מחויבות – כמו חשבון בנק משותף, מרחב מחיה משותף או נישואים – עם מישהו אחר. בעולם הפוליאמוריה, זה כמעט כמו להיות רווק, והם מאוד מעריכים את העצמאות והאוטונומיה שלהם, אך עדיין מעוניינים לחוות קשר רומנטי.

 

ריבוי נאמנות

המכונה גם פוליאמוריה סגורה או פולי-מונוגמיה, מערכת יחסים מסוג זה כוללת שלושה או יותר אנשים במערכת יחסים בלעדית; אסור להיות עם אנשים נוספים. חלק מההסדרים כוללים את כולם בקשר זה עם זה, בעוד שאחרים עשויים לנהל מספר מערכות יחסים "מונוגמיות" במקביל. זהו הסוג הנדיר ביותר של מערכת יחסים פוליאמוריות.

 

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים מערכת יחסים פוליאמורית?

פוליאמוריה יכולה לפתוח דרך חדשה לחלוטין לראות את השותף/ים שלכם ואת עצמכם. אם מצאתם את עצמכם נמשכים רומנטית למספר אנשים בו זמנית, סביר להניח שיש לכם נטייה לפוליאמוריה.
הרבה אנשים החלו לאמץ את הגישה הפוליאמורית לאחר שהיו מונוגמיסטים מוחלטים, במובן זה שהם היו מתאהבים באנשים אחרים בזמן שהם עדיין בזוגיות. במקום לנתק את הקשרים האלה, הם בחנו את האפשרות לפתח כמה אהבות באותו הזמן.

 

למה שאנשים יהיו מעוניינים בריבוי מערכות יחסים?

הרבה אנשים רואים את המונוגמיה כתרבות העבר, וחלק אף יטענו שמי שדוגל במונוגמיה הוא למעשה צבוע עקב אחוז הבגידות והגירושין ההולך ועולה משנה לשנה בכל העולם. ישנה תיאוריה כי פוליאמוריה היא למעשה אינה גישה תרבותית חדשה אלא דרך חיים מולדת שפשוט מקבלת לגיטימציה בעידן החיים המודרני של היום. במקביל, ישנם הרבה אנשים נשואים אשר אינם מרוצים או מסופקים ממערכת היחסים שלהם, אך בוחרים או נאלצים להישאר יחד ולא להיפרד או להתגרש עקב נסיבות שונות, ומוצאים את הפוליאמוריה כפיתרון הנותן מענה מספק למצבם.

באתר ההיכרויות פולידייט תוכלו למצוא את לשונית ״המגזין״ אשר מספקת מגוון של מאמרים בנושאים שונים הקשורים לפוליאמוריה. תוכלו לקבל שם תשובות לכל השאלות שלכם בין אם אתם חדשים בתחום או מנהלים אורח חיים פוליאמורי כבר זמן מה. שאלות כמו: ״איך מתחילים?״, ״איך מתנהלים במערכת יחסים פתוחה?״, ״איך לשמר מערכת יחסית קיימת?״, ״איך לפלפל את מערכת היחסים שלכם?״, ״איך נקבעים הגבולות במערכת יחסים פוליאמורית?״, ועוד.

דילוג לתוכן