פנטזיות מיניות – איך לממש אותן בבטחה

סקס הוא נושא שיכול לעורר הרבה רגשות מורכבים. אפילו האנשים הכי מיניים ובעלי ראש פתוח יכולים למצוא את עצמם מרגישים מבולבלים ולזוז בכיסא בחוסר נוחות אם ינסו לבטא ולשקף פנטזיות שונות או סיטואציות ארוטיות מדליקות ומעוררות שעולות בראשם.

הכי קל להדחיק את המחשבות הפנימיות שלנו ולראות אותן כסטיות. אבל, רוב הסיכויים שאפילו הפנטזיות שמרגישות לכם הכי טאבו הן נורמליות ובריאות.

למעשה, עדויות מצביעות על כך שאלו שיש להם פנטזיות מיניות חווים פחות חרדה וההערכה העצמית שלהם גדולה יותר.

לחלום בהקיץ על סקס זה נורמלי לחלוטין, ולממש פנטזיה משותפת יכולה אפילו לעזור לתבל את מערכת היחסים.

עיקרון יסוד שמאוד חשוב ליישם הוא לוודא שקיימת הסכמה ולהגדיר מראש את הגבולות עם בן/בת הזוג שלכם, ולשים את מלוא הפוקוס וההקשבה לכך ששניכם מקפידים על כל החוקים שקבעתם ביניכם.

הבאנו לכם כאן כמה דוגמאות לפנטזיות נפוצות מאוד – ואיך לממש אותן בבטחה.

8 דוגמאות לפנטזיות מיניות

1. סקס מרובה שותפים (אורגיות)

סקס מרובה שותפים משמעותו סקס עם יותר מבן זוג אחד, בין אם מאותו המין או שונה. סקס עם שלושה בני זוג יכול להיקרא שלישייה וכאשר מעורבים יותר פרטנרים יכול להיקרא אורגיה.

מחקר משנת 2017 אשר כלל 274 בוגרי אוניברסיטאות בקנדה גילה של- 64% מהמשתתפים היה עניין במידה כזו או אחרת בסקס מרובה שותפים.

מחקר אחר אשר כלל 788 מבוגרים בריטים מצא שגברים נוטים לפנטז על מין מרובה שותפים יותר מנשים. הגברים שהשתתפו במחקר נטו לפנטז על סקס עם מספר אנשים ועם בני זוג אנונימיים. במקביל, לנשים הייתה יותר נטייה לפנטז פנטזיות לסביות ועל אנשים מפורסמים.

למציאת שותפים תוכלו לחפש באתרי היכרויות מומלצים.

2. מין דומיננטי או אגרסיבי

מין אגריסיבי הוא אקט מיני שיש בו אלמנטים אגרסיביים, חייתיים ואולי גם תוקפניים או אלימים במקצת. הוא יתואר לעתים קרובות כנלהב יותר מסוגים אחרים של סקס, אבל יכול להתקשר גם למין פוגעני ולא בריא.

עם זאת, סקס אגרסיבי כשלעצמו הוא אינו מסוכן או פוגעני מטבעו. תוכלו למצוא אתרי היכרויות סאדו ברחבי האינטרנט.

BDSM מהווה חלק גדול מהנישה של מין דומיננטי או אגרסיבי, ומכיל בתוכו שעבוד, משמעת, שליטה, כניעה, סדיזם ומזוכיזם. BDSM כולל אלמנטים קינקיים רבים ושונים – שנחשבים לעתים קרובות לפרקטיקות סקס לא סטנדרטיות.

מין דומיננטי או כנוע כרוך לעתים קרובות בוויתור על שליטה בהסכמה בין הצדדים. זה יכול לכלול קשירת בן/בת הזוג, הצלפות והפלקות, וספקטרום שלם של רגשות והתנהגויות המתבססות על הנטיה הקיימת בחלק מהאנשים להידלק ולהתעורר מינית מחוויית כאב וסבל ברמה קלה עד עוצמתית.

קיים גם אלמנט של משחק תפקידים פסיכולוגי – לדוגמה כמו בין מורה לתלמיד, מפקד ופקוד, או בוס ועובד – שעשוי להיכלל גם כן בקטגוריה של BDSM מכיוון שיש בו משחק כוח וסמכות. אם תרצו לדעת משהו בסיסי כמו איך מתנשקים, זה לא פנטזיה מיוחדת.

3. מציצנות או אקסהיביציוניזם

מציצנות היא עוררות מינית הנגרמת על ידי צפייה באדם או אנשים תמימים העוסקים באקט אינטימי או מיני פרטי. מחקר משנת 2006 מצא שמתוך 2,450 מבוגרים, 7.7% דיווחו שמדליק אותם לצפות באנשים אחרים מקיימים יחסי מין.

האקסיביציוניזם הוא בעצם להיות בצד השני של חווית המציצנות, זו ההתרגשות מכך שאחרים צופים בך בהסכמה, או התעוררות מינית על ידי חשיפת חלקים בגופכם אל מול משתתפים אחרים. 

4. סקס במרחב ציבורי או במיקום יוצא דופן

סקס בציבור זה עוד פנטזיה פופולרית שעלולה ליפול תחת אקסהיביציוניזם. נציין שברוב המרחבים הציבוריים אסור על פי חוק לקיים סקס או להיות ערומים בציבור.

5. משחק תפקידים וסקס בתחפושות

במהלך סקס, משחק תפקידים יכול להשתלב עם פנטזיות נוספות מאלו שציינו קודם. לדוגמה, זה יכול לעזור לאנשים להגשים פנטזיות של חוסר איזון, פער מעמדות או לשכב עם מישהו כביכול זר.

בסקס בתלבושות בדרך כלל אחד מהצדדים אם לא כולם יתחפשו למישהו או למשהו אחר, לעתים קרובות לדמויות מתוך ספר, סרט או משחק וידאו. זה לא אקט מיני מטבעו, אבל יש אנשים שנהנים להתחפש לדמות מסוימת במהלך הסקס ולשחק את הדמות באקט.

6. סקס רומנטי

סקס רומנטי הוא שונה מפנטזיות רבות אחרות מכיוון שאין לו הגדרה אחת נכונה – כל אדם יכול להגדיר מה זה רומנטי עבורו, ובדרך כלל אנשים יתארו רומנטיקה בצורה שונה. אספנו כאן רשימה של אתרי היכרויות סקס מומלצים.

ברמה התיאורטית, כל סוג של סקס יכול להיות רומנטי. סקס רומנטי הוא למעשה מערכת יחסים מינית בה לצדדים יש קשר רגשי ואירוטי. האקט יכול להיות ארוך, איטי וחושני, הוא יכול להיות סקס נלהב ומהיר, ויכול להיות מעורב בו קצת BDSM.

עוד סוג של אקט שיכול להיתפס כסקס רומנטי הוא מין טנטרי, למשל. מין טנטרי הוא סקס איטי שאינו מתקבע בהכרח על המטרה להגיע לאורגזמה בסוף. אלא המטרה שלו היא להתמקד בכל החוויה המינית בכלל, ובכל התחושות שהיא מעלה.

7. סקס א-מגדרי וא-בינארי

סקס א-מגדרי או א-בינארי הוא כאשר אדם נמשך ונדלק מאנשים שהשיוך המגדרי שלהם לא ברור, או שהם בוחרים לא להזדהות כגבר או אישה. כלומר אנשים שהם שילוב של גברי ונשי באדם אחד, או שהם לא נשיים ולא גבריים.

אנשים מכל הנטיות המיניות, הטרוסקסואליים, גייז וכו' יכולים למצוא את עצמם נהנים מסקס א-מגדרי.

חשוב לציין שזה שונה מטרנסג'נדריזם, כלומר אדם אשר במהלך חייו עבר תהליך שינוי מגדרי אבל הוא מזדהה תחת מגדר מסוים (למשל מישהו שנולד במין נקבה, אבל במהלך חייו עבר שינוי מגדרי מאישה לגבר, והוא מזדהה בתור גבר טרנס). 

8. הומוארוטיות

הומוארוטיות היא פנטזיה הכוללת מעשים מיניים עם בני אותו מין של המפנטז. לעתים קרובות אנשים המזדהים כהטרוסקסואלים יחוו גם כן פנטזיות הומוארוטיות, לא רק אנשים מקהילת הלהט"ב.

תשוקה מינית אינה מצב של או או, ואינה מגדירה את הזהות המינית שלכם. לדוגמה, אישה הטרוסקסואלית שנמצאת במערכת יחסים מספקת ומלאת תשוקה עם גבר עדיין יכולה לפנטז על נשים אחרות.

משיכה מינית היא ספקטרום רחב, אשר בצידו האחד הטרוסקסואליות מוחלטת ובצידו השני הומוסקסואליות מוחלטת, וכמו כל ספקטרום – רוב האנשים נופלים  איפשהו באמצע.

אנשים יכולים להזדהות כסטרייטים, אבל בכל זאת להתרגש קצת מלדמיין או לקחת חלק בסיטואציות מיניות עם בני אותו המין שלהם, החיים הם לא שחור או לבן ובסוף כל אחד בוחר לעצמו את הזהויות שאיתן הוא מרגיש בנוח. אולי יעניין אתכם לחפש אתר להיכרויות קוקסינלים.

עצם הפנטזיה ההומוארוטית לא בהכרח אומרת משהו על הזהות המשיכתית כשלעצמה.

פנטזיות מיניות הן דבר נפלא, וכל עוד אף אחד לא נפגע מהמימוש שלהן, והן נעשות בהסכמה הדדית של כל המשתתפים, כל פנטזיה היא לגיטימית. תנו לעצמכם את החופש לצלול אל תוך תוככם ולגלות מה מדליק ומרגש אתכם.

דילוג לתוכן