שידוך לחילונים – כיצד עובד התהליך ואיך להגדיל את סיכויי ההצלחה

תהליך השידוך הוא מסורת יהודית עתיקה של שידוכים לצורך מציאת בן/ת זוג מתאים/ה לנישואין.

תהליך השידוך קשור באופן מסורתי לקהילה החרדית האורתודוקסית, אך רלוונטי גם עבור יהודים חילונים המחפשים בן/ת זוג לחיים וכיום קיימים לא מעט שירותים אשר פונים לקהל החילוני.

במאמר זה תלמדו כיצד עובד תהליך השידוך, כיצד להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם בעולם השידוכים ובמציאת התאמה וגם נענה על כמה שאלות נפוצות.

טיפים להגדלת סיכויי ההצלחה שלכם בתהליך השידוך

תהליך השידוך

תהליך השידוך מתחיל בחיפוש אחר שדכן/ית. שדכן הוא אדם המתמחה בשידוכים ובעל רשת קשרים בתוך הקהילה הרלוונטית. השדכן עוזר לזהות התאמות פוטנציאליות על סמך העדפותיו ודרישותיו של האדם.

  השדכן בדרך כלל יבקש מהאדם מידע על תחומי העניין, התחביבים, העיסוק שלו וכל מידע רלוונטי אחר כדי לסייע בזיהוי התאמות מתאימות.

ברגע שהשדכן זיהה התאמה פוטנציאלית, הוא בדרך כלל יקבע פגישה בין שני האנשים. המפגש בין ההתאמות הפוטנציאליות ידוע בתור דייט שידוך.

דייט השידוך הוא בדרך כלל פגישה קצרה ולא רשמית, לעתים קרובות על קפה או ארוחה, שבה יכולים האנשים להכיר אחד את השני טוב יותר.

אם שני הצדדים מרגישים שהם מתאימים, הם עשויים להמשיך לצאת לדייטים נוספים כדי להכיר אחד את השני טוב יותר. אם שני הצדדים יחליטו שהם רוצים להתקדם במערכת היחסים, הם בדרך כלל יכריזו על אירוסיהם ויתחילו לתכנן חתונה.

אם מערכת היחסים מתקדמת עד לנקודה שבה שני האנשים מעוניינים להיכנס בברית הנישואין, השדכן בדרך כלל יקל על תהליך ההיכרות של המשפחות עם שני הצדדים ויסייע בארגון האירוסין.

תגיעו עם ראש פתוח

כשמחפשים בן/ת זוג פוטנציאלי/ת, חשוב לשמור על ראש פתוח ולא להיות מרוכזים מדי בתכונות שטחיות כמו מראה או רמת הכנסה. במקום זאת, התמקדו בלחפש מישהו שחולק אתכם את הערכים ותחומי העניין שלכם.

תהיו ברורים לגבי מה שאתם מחפשים

לפני שאתם פונים לשירותי השידוך לחילונים, ערכו רשימה של תכונות שהן חובה מבחינתכם ושתפו את המידע הזה עם השדכן/ית שלכם. כך תוכלו לסייע להם לדעת לאילו סוגי אנשים לכוון ולעזור לכם למצוא התאמות העונות על הדרישות שלכם.

התייחסו לתהליך ברצינות

מציאת בן/ת זוג לחיים היא עניין רציני, ולכן חשוב להתייחס לתהליך השידוך ברצינות. היו מוכנים להשקיע את הזמן והמאמץ הנדרשים להצלחת התהליך.

התמקדו בבניית קשר

כאשר אתם פוגשים התאמות פוטנציאליות, חשוב להתמקד בבניית קשר ובהיכרות עם האדם שמולכם.

אמנם גורמים כמו ערכים משותפים ומטרות בחיים הם חשובים, אבל הם לא הגורמים היחידים שתורמים לזוגיות מוצלחת. התמקדו בלנסות להכיר את הצד השני באמת ולבנות חיבור אמיתי.

שפרו את כישורי התקשורת שלכם

תקשורת היא המפתח בכל מערכת יחסים, ותהליך השידוך אינו יוצא מן הכלל.

כאשר אתם לומדים להכיר התאמות פוטנציאליות, הקפידו לשאול שאלות, להקשיב באופן פעיל לתשובות שלהם ולשתף את המחשבות והרגשות שלכם בצורה ברורה ומכבדת. כך תוכלו לבנות קשרים עמוקים יותר ולמנוע אי הבנות.

תהיו סבלניים

מציאת בן/ת הזוג המתאים/ה עשויה לקחת זמן, לכן חשוב להתאזר בסבלנות ולא להתייאש אם אתם לא מוצאים התאמה מיד.

8. שאלי אותו על העבודה שלו

לעבודה יש ​​חלק גדול בחיינו – אנו עובדים בממוצע תשע שעות ביום, רוב ימי חיינו. אל תשאלי רק מה תפקידו. שאלי אותו שאלות נוספות כמו איך נראה יום טיפוסי, מה הוא הכי אוהב במה שהוא עושה וכו'.

את יכולה גם לספר לו על העבודה שלך, האתגרים שאת מתמודדת איתם, הדברים שאת עושה בעבודה וכו' כדי למצוא מכנה משותף.

שאלות נפוצות

ש: איך מוצאים שדכן/ית?

ת: הבאנו לכם כאן כמה שירותים בעלי מוניטין המספקים שירותי שידוך לחילונים. עברו על האתרים, צרו קשר עם הצוות ובחרו את השירות המתאים ביותר עבורכם.

ש: כמה זמן לוקח בדרך כלל תהליך השידוך?

ת: אורך תהליך השידוך יכול להשתנות בהתאם לגורמים רבים, כולל העדפות ודרישות של האדם, וזמינות התאמות מתאימות. יש אנשים שמוצאים התאמה במהירות, בעוד שלאחרים זה עשוי לקחת חודשים או אפילו שנים כדי למצוא בן זוג מתאים.

האם אפשר להשתמש בתהליך השידוך כדי למצוא בן/ת זוג מאותו מין?

ת: בעוד שתהליך השידוך משמש באופן מסורתי למציאת בני זוג בני המין השני, אין שום סיבה שלא ניתן יהיה להתאים אותו לצרכים של אנשים המחפשים בני זוג מאותו מין. זה עשוי לדרוש מציאת שדכן/ית שמתמחה בעבודה עם קהילת הלהט״ב.

ש: מה אם אני לא רוצה להתחתן מיד?

ת: תהליך השידוך יכול לשמש גם כדי למצוא זוגיות לטווח ארוך. אם אתם לא מוכנים לנישואין, חשוב להיות ברורים לגבי הכוונות והציפיות שלכם עם השדכן/ית וההתאמות הפוטנציאליות שלכם.

ש: מה קורה אם התאמה לא מסתדרת?

ת: לא כל מפגש יצליח, וזה בסדר. אם התאמה לא הצליחה, השדכן ימשיך לחפש התאמות פוטנציאליות אחרות על סמך ההעדפות והדרישות שלכם. מומלץ להסביר לשדכן מה לא עבד על מנת שיוכל לשפר את החיפוש ולשלול התאמות שאינן רלוונטיות.

דילוג לתוכן