תרגילי אינטימיות

ריכזנו אוסף של תרגילי חיבור שיכולים לעזור לזוגות מכל תחומי החיים להגביר את האינטימיות ואת תחושת המחוברות שלהם. הזוגות שנוטים לנהור לקראת קואצ'ינג הם לא אנשים שנמצאים על סף גירושים או פרידה אלא אנשים שכבר נמצאים במקום די טוב ורוצים לעלות רמה בקשר האינטימי שלהם. הם רוצים לקחת את מערכת היחסים של 8/10 שלהם למערכת יחסים של 10/10.

להלן שישה תרגילי חיבור מובילים שאנשים מגיבים להם בצורה העקבית ביותר. אתה יכול לעשות את הדברים הבאים בכל סדר, לכל משך זמן, ובלוח זמנים יומי או שבועי.

6 תרגילי חיבור לזוגות לבניית אינטימיות

1. צפייה בנשמה

כדי לעסוק בהתבוננות בנשמה, התמודדו זה מול זה בישיבה כשהברכיים קרובות למגע והחזיקו קשר עין למשך 3-5 דקות. כן, מותר למצמץ. כן, זה עשוי להרגיש מעט מביך במשך 1-2 הדקות הראשונות אם מעולם לא ניסית את זה לפני כן. וכן, כדאי להימנע מלדבר במהלך התרגיל.

אם השקט לא נוח לכם מדי, בחרו שיר והתחייבו לשמור על קשר עין למשך כל הזמן שלו. בעולם שמנסה יותר ויותר למשוך את תשומת הלב שלנו ולהסיח את דעתנו, תרגיל החיבור הזה בטוח יעורר מחדש ביעילות את השריפות הביתיות. ביצוע זה כמה פעמים בשבוע ייתן לך את החיבור המואט שאתה והשותף שלך מחפשים.

2. זמן חיבוק מורחב

כל כך פשוט, אך לעתים קרובות כל כך מתעלמים ממנו. מהי שגרת השינה שלך? האם אתה מסיח את דעתך עם טלפונים סלולריים, מחשבים ניידים או ספרים? האם אתה חושב ששימוש בדברים האלה עוזר לך להירדם? ובכן, הכימיקלים המשמחים שמשתחררים במוח שלך מהתכרבלות עוזרים לך להירדם ביתר קלות.

בין אם זה קרוב לשעת השינה הקולקטיבית שלכם או לא, מפגש חיבוק ממושך כמה פעמים בשבוע עושה פלאים למערכת היחסים האינטימית שלכם. מה היית רוצה לראות שינוי בשגרת השינה שלך? חשבו על זה, דברו על זה עם בן הזוג שלכם, ואז שלבו את זה בחייכם כהרגלי חיבור בלתי ניתנים למשא ומתן.

3. תרגיל 7 נשימות חיבור מצח

תרגול זה עשוי להישמע מעט וו-וו, או ניו-אייג'י בהשוואה לתרגילי החיבור האחרים, אבל תאמין לנו שזה מדהים!

בין אם אתם שוכבים על הצדדים או יושבים זקופים, פנו זה אל זה ישירות וגעו בעדינות במצחכם יחד. הנח מעט את הסנטרים כך שהאף שלך לא ממש נוגע (זה בסדר אם הם נוגעים קצת אבל נגיעה באף אינה הכרחית לתרגיל זה).

כשהמצחים שלך נוגעים, נשמו שבע נשימות עמוקות ואיטיות בסנכרון עם בן הזוג. בדומה לתרגיל קשר עין, הנשימה הראשונה או שתיים עשויות להרגיש כאילו הן תופסות הרבה מחשבה מודעת, אבל בנשימה השלישית או הרביעית זה ירגיש כמו דבר מאוד טבעי לעשות.

תרגיל זה אינו מוגבל לשבע נשימות (תוכל להמשיך במשך מספר דקות אם תרצה), אך אנו מוצאים ששבע נשימות הן המספר המינימלי המושלם של נשימות לזוגות כדי באמת להיכנס לרגע ולהרגיש מחוברים. אם אתה והשותף שלך הם הישגי יתר שאוהבים שיעורי בית נוספים, אתה יכול לעשות זאת במשך מספר דקות.

4. האזנה ללא הפרעה

זהו הראשון מבין תרגילי החיבור ברשימה המבוססים מילולית, ומסיבה טובה. אנחנו חושבים שכדי לקפוץ לשותף שלנו כדאי להתחיל עם כמה תרגילים לא מילוליים.

לתרגיל זה, הגדר טיימר ותן לבן הזוג שלך לומר כל מה שהוא צריך כדי לפרוק לך. הם יכולים לדבר על היום שלהם, הקריירה שלהם, איך הם מרגישים כלפיך, מה שעובר להם בראש לאחרונה… מה שמתחשק להם. במהלך מזימת המוח המילולית שלהם, תפקידו של המקלט פשוט להקשיב. המקבל אינו מציע עצות או משוב מילולי בשום אופן. אתה רק מדמיין את המילים של בן הזוג שלך כזרם זורם של רגשות, ואתה סופג אותו.

אתה חופשי לתת סימני הקשבה לא מילוליים בעיניים או בשפת הגוף. אבל התרגיל כמקלט הוא פשוט להקשיב לכל מה שיש לדובר לומר. לאחר שהטיימר כבה, התפקידים מתחלפים ולבן הזוג השני יש תורו לדבר בזרם תודעה בלתי פוסק. אחד מבני הזוג יכול להיות מילולי יותר מהשני, וזה בסדר גמור. לעתים קרובות בן הזוג ששקט יותר או בראשו יותר מהזמן יקבל בברכה את ההזדמנות לבטא את מחשבותיו במילים ללא הפרעה, מכיוון שהם עלולים להרגיש מופרעים בתדירות גבוהה יותר בחיי היומיום שלהם (בין אם על ידי בן הזוג, חברים או עמיתים לעבודה וכו'. )

5. ישיבת המנכ"ל השבועית

האם יש לך ולבן הזוג חיים עמוסים למדי? הרבה שגיאות תקשורת יכולות להתרחש במהלך שבוע (וויכוחים לא גמורים, ציפיות שלא נענו, רצונות שלא נשמעו). חשבו על פגישת המנכ"ל השבועית כדרך להוציא את כל העסקים הלא גמורים שלכם ולהחזיק אותם אל האור.

לתרגיל חיבור זה, קבע חסימת חיבור לא ניתנת למשא ומתן של 30 דקות שבו אתה והשותף שלך מסירים את כל הסחות הדעת מהסביבה שלך (טלפונים, מחשבים, ילדים וכו') ומנהלים שיחה כמו המבוגרים המכוונים שניכם. אתה יכול להתחיל בשאלות כמו "מה אתה מרגיש כלפינו היום?", "האם יש משהו שאתה מרגיש לא שלם לגביו מהשבוע האחרון שהיית רוצה לדבר עליו?", או "איך אני יכול לגרום לך להרגיש נאהב יותר בימים הקרובים?"

6. 5 דברים… לך!

תרגיל חיבור זה מהיר, פשוט וניתן לעשותו בכל מקום. בכל פעם שאתה או השותף שלך קוראים למילת הקוד או הנושא הייחודיים שלך, שניכם עוברים על "5 דברים" בתוך נושא מסוים. כמה דוגמאות נפוצות יהיו 5 דברים שאתה אסיר תודה עליהם בחייך, 5 דברים שאתה אוהב בשותף שלך, או 5 דברים שתרצה לעשות עם בן הזוג שלך במהלך השבועות הקרובים.

אתה יכול לספור בתורות את חמשתך, או שאתה יכול לקחת תורות לסירוגין בכל סיבוב. הרבגוניות והשובבות של התרגיל הזה הופכים אותו למנצח מוחלט בספרים שלי. להיות יצירתי. התרגיל והרשימות הרבות שאתם נשמעים לא מוגבלים רק על ידי הדמיון שלכם.

(רוצה עוד דוגמאות לנושאים? כל אחד יכול למנות חמישה דברים שיכנסו ליום המושלם שלך. חמישה דברים שנותנים לך השראה לגבי בן הזוג שלך. חמישה דברים שאתה אוהב שהשותף שלך עשה עבורך לאחרונה. או שאתה יכול להדגיש חמישה דברים בן הזוג שלך אי פעם אמר שלכך הייתה השפעה עצומה עליך.)

האם אתה יכול להחדיר חיבור למערכת יחסים קיימת?

זכרו, מערכות יחסים משגשגות כאשר אתם משקיעים בהן מאמץ. ואנחנו בטוחים שתוכלו להסתדר מצוין בלי לעשות אף אחד מהתרגילים שלעיל ולקיים מערכת יחסים 'טובה'… אבל אם אתם רוצים מערכת יחסים מצוינת, אנחנו ממליצים לנסות כמה מהתרגילים הנ"ל.

במקרה הגרוע ביותר, אתה מבלה כמה דקות על תרגיל שלא עשה לך כל כך הרבה. במקרה הטוב, אתה מגלה את אחד הדברים החדשים האהובים עליך לעשות עם בן הזוג וזה הופך לדרך קלה וקלה להתחבר מחדש כזוג בכל פעם שאתה מרגיש שאתה עשוי להזדקק לכך.

דילוג לתוכן