מה זה לצאת מהארון – איך גייז מתמודדים

לא כולם יוצאים באותה צורה. ולא כולם יוצאים לכל אחד בחייהם, או יוצאים לכולם בו זמנית. אין דרך אחת נכונה לצאת החוצה.

מה זה אומר "לצאת"?
יציאה מתייחסת לתהליך שעוברים אנשים להט"ביים בזמן שהם עובדים כדי לקבל את הנטייה המינית או את זהותם המגדרית ולחלוק את הזהות הזו בגלוי עם אנשים אחרים.

לצאת הוא דבר אמיץ מאוד לעשות, וזה מאוד אישי ושונה עבור כל אחד. הרגשות שלך כשיוצאים החוצה עשויים לנוע בין מפוחדים וחרדים להתרוממות והקלה.

אין דרך אחת נכונה לצאת החוצה. זה יכול להרגיש טוב יותר להיות פתוח וכנה לגבי הנטייה המינית שלך מאשר להסתיר אותה, אבל יש הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון לפני שאתה יוצא.

לצאת זה תהליך. לעתים קרובות הצעד הראשון הוא לצאת אל עצמך. זה קורה כשאתה מזהה את הנטייה המינית שלך ומתחיל לקבל אותה. לאחר מכן, ייתכן שתבחר לספר למשפחה, לחברים ולאנשים בקהילה שלך – לפעמים מיד ולפעמים מאוחר יותר. אולי תחליט להיות פתוח עם אנשים מסוימים בחייך, אבל לא עם אחרים.
לצאת זה לא דבר חד פעמי. מכיוון שאנשים רבים מניחים שכל מי שהם פוגשים הוא סטרייט, היציאה החוצה היא תהליך מתמיד. בכל פעם שאדם מזוהה להט"ב פוגש מישהו חדש (חברים, עמיתים לעבודה, אחיות ורופאים וכו'), הם צריכים להחליט אם, מתי ואיך לצאת.

הבחירה לצאת תלויה במצב. תהליך היציאה יכול להיות משחרר ויכול לקרב אותך לאנשים שאתה אוהב. אבל זה גם יכול להיות מלחיץ או אפילו מסוכן או מסוכן. אתה עשוי להרגיש בטוח יותר לא לצאת החוצה במצבים מסוימים. אתה לא צריך להיות בחוץ בכל מקום, כל הזמן. אתה יכול להחליט מה הכי טוב בשבילך.

ליציאה יכולים להיות יתרונות וסיכונים. אם אתה תוהה אם לצאת, יש הרבה מה לשקול. האם לצאת אומר שאתה מסתכן באובדן תמיכה רגשית או כלכלית מהמשפחה שלך? האם היציאה החוצה עלולה להעמיד אותך בסכנה פיזית? האם המשפחה שלך תנסה ללחוץ עליך להיות מישהו שאתה לא? אם ענית בחיוב על כל אחת מהשאלות האלה, ייתכן שתרצה להמתין עד שתהיה במצב אחר או שתהיה לך יותר תמיכה. תוכל למצוא שותפים באתרי הכרויות להומואים.

אתה, ורק אתה, אחראי על חווית היציאה שלך. זה תלוי בך לבחור איך, איפה, מתי ועם מי להיות פתוח לגבי הנטייה המינית שלך (והזהות המגדרית). זה עשוי להרגיש בטוח יותר להתחיל בפתיחות עם אנשים אחרים שמזדהים גם כהט"ביים. זה יכול להיות מקוון, במרכזים קהילתיים, במועדון להט"ב או בקבוצה, או עם כמה חברים קרובים.

איך אני יוצא להורים ולחברים שלי?
אין דרך אחת ונכונה לצאת אל המשפחה והחברים שלך. אתה המומחה במה שמרגיש לך נכון, ולמי זה מרגיש הכי בטוח לספר.

הנה כמה הצעות שעשויות להקל על השיחה:

כשאתה מחליט שאתה מוכן לצאת, תן לעצמך קצת זמן לתרגל איך תעשה את זה ומה תגיד.

זהה את האנשים או האדם בחייך שלדעתך יהיה הכי בסדר עם החדשות, וצא אליהם קודם. לעתים קרובות אתה יכול לקבל תחושה עד כמה מישהו ידידותי לאנשי LGBTQ לפי איך הם מגיבים כשהנושא עולה בשיחה.

עשה מחקר כדי שיהיה לך מידע על היותך להט"בי למקרה שלאהובך יש שאלות או אין לו את העובדות.

ייתכן שיהיה לך נוח יותר לצאת על ידי כתיבת מכתב או דואר אלקטרוני במקום לספר למישהו באופן אישי. זה בסדר גמור.

אחרי שתחליטו למי תצאו, מה תגידו להם ואיך תגידו, תהיו מוכנים לחכות כשהם מעכלים ומקבלים את המידע החדש. תן להם את הזמן שהם צריכים.

אל תניח שכולם יגיבו בדעות קדומות – היכנסו בראש פתוח. אנשים מסוימים עשויים להפתיע אותך בפתיחות ובקבלה שלהם, ואנשים רבים כבר מכירים אנשים LGBTQ אחרים בחייהם.

דילוג לתוכן